Slavnostní otevření rozhledny na Pekelném kopci a TouristPointu

07.12.2014 18:21
V pátek 5. prosince 2014 byla za účasti zástupců Regionálního operačního programu Jihovýchod Eriky Šteflové a Tomáše Vonky, zhotovitele stavby Jana Pálky, architekta rozhledny Pavla Jury a vedení města Pavla Janaty, Vladimíra Malého, Milana Zeiberta a Marie Černé otevřena nová rozhledna na Pekelném kopci a TouristPoint v Třebíči.
 

Na rozhledně na Pekelném kopci čekalo na pozvané a návštěvníky vystoupení žáků ze Základní školy Stařeč. Každý z návštěvníků obdržel perníkovou rozhlednu, kterou připravili studenti Hotelové školy v Třebíči. Po skončení programu na rozhledně se společně všichni přemístili do Národního domu na Karlově náměstí, kde byla představena místnost pro turisty, tzv. TouristPoint.

„V minulosti rozhledna na Pekelném kopci stávala. Po několik desítek let se však turisté museli spokojit s výstupem na vrchol bez pohodlného výhledu do krajiny. Dnes díky iniciativě Mikroregionu Třebíčsko a investorství města Třebíče se mohou návštěvníci opět dívat do krajiny z 26,5 metrů vysoké rozhledny,“ řekla k nové rozhledně radní Marie Černá.

„K rozhledně vede značená stezka pro turisty, která začíná u polikliniky na Vltavínské ulici. Pro turisty bylo v rámci projektu zřízeno i zázemí – TouristPoint, kde mohou návštěvníci Třebíče a regionu využít WC, sprchy, úschovnu zavazadel, stojany na kola a stoly s lavicemi k příjemnému posezení a oddechu,“ doplnila Marie Černá.

Realizace obou částí projektu přišla včetně DPH dohromady na 12,3 milionů korun. Z toho 85 % z celkové částky uhradí dotace od Evropské unie prostřednictvím ROP Jihovýchod.

 

 

Zpět

Fotogalerie: Slavnostní otevření rozhledny na Pekelném kopci a TouristPointu

/album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140434-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140435-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140450-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140464-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140472-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140477-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140482-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140503-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/fotografie-ze-slavnostniho-otevreni-1-jpg/ /album/fotogalerie-slavnostni-otevreni-rozhledny-na-pekelnem-kopci-a-touristpointu/p1140512-jpg/